Волелюбний Заєць (v_zajets) wrote,
Волелюбний Заєць
v_zajets

Тези по Шухевичу.

1) Шухевич - це частина новітнього державного міфу. Підтримка державної міфології не бажана для людей, що хочуть революції та анархії. Ми маємо викривати міфи, бо вони є власністю держави та правлячого класу. Символічною власністю, проти якої ми маємо боротися.

2) Шухевич не засновував УПА. В цей час він служив німцям. Групи "ренегатів"-ОУНівців (Мітринга) та поліцаїв (Боровець), обурених діями "Гітлера-визволителя" пішли у ліс. В цей час бандерівці марили про якусь революцію в містах.

3) ОУН і УПА не одне і теж саме. Прив"язування їх до купи є свідомою маніпуляцією сталіністів та націоналістів. Одна і інша сторони вперто намагаються прив"язати "умовно (дуже умовно) праву" партизанку до партійної лінії, організації постулати якої є дикими абсурдними і ксенофобськими. Війна не велася під гаслами "націократії" та іншої фашизоїдної маячні.

4) Мітринга був мудріше від Мельника та Бандери і моральніше. Він абсолютно точно передбачив, що добра від німців не буде. І від самого початку протидіяв їхній германофілії. У нього була свобода вибору. Від обгрунтовував свою позицію. Виходить, що ОУНівські вожді не могли не знати про те наскільки небезпечна співпраця з німцями для українського народу. Тобто, лідери націоналістів мали вагомі причини знехтувати позицією "антинімецької" фракції. Певно, сподівалися щось собі виторгувати. Але даремно. Бо реально, навіть, РОА мала більше гарантій від німців, ніж "партійні" націоналісти, що від 41-го року перебували у вельми двозначному становищі.

5) Підтримка увічнення Шухевича - обкрадання Мітринги та Боровця. Також це спроба авторитетом державної влади захистити "головкома УПА" від цілком аргументованої історико-політичної критики. Це символічний жест на захист ОУНівської ортодоксії. Я вважаю, що жодна мисляча людина не повинна цього робити.

6) Я готовий підтримати ініціативу побудови в Києві пам"ятника "лівому демократу" Мітринзі, але до тієї пори поки його не стане вигідно переворити на політичну ікону, черговому Шреку з Банкової.

7) УПА (не ОУН) я трактую, як вельми специфічний "правий" АНТИФАШИСТСЬКИЙ рух Опору до приходу радянської армії. Після цього УПА я сприймаю, як організацію, що брала участь у громадянській війні між двома проектами України. А різати один одного то наша давня українська традиція. Тут вже нічого не змінити. І обидві сторони у свій спосіб... були не праві.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 51 comments